Vse fotografije na teh straneh so avtorsko zaščitene in jih brez dovoljenja avtorja ni dovoljeno kopirati !!

Seznam albumov Zadnje dodane slike Zadnji komentarji Seznam Iskanje
 
Domov > Ostalo
Klikni za ogled večje slike
žarki X
V soboto zvečer (ob 20.55), ko je bilo sonce že za hribom so se na jugovzhodu izza obzorja pokazali modri žarki, ki so segali čez nebesni svod do mesta, kjer je zašlo sonce. Tak naravni pojav sem videl prvič v življenju. Kaj je vzrok temu si ne znam predstavljati.
Informacija o sliki
Avtor:JozeP (Poglej vse slike tega avtorja)
Ime datoteke:JOC_0078_800.jpg
Ime albuma:JozeP / Ostalo
Kraj nastanka fotografije:7. 7. 2012
Velikost datoteke:16 kB
Velikost slike:800 x 530 pixlov
URL:https://galerija.foto-narava.com/displayimage.php?pos=-56198
cox [09.07.12 ob 18:17]
Zna biti senca kakšnega visokega in špičastega hriba. Tam, kjer sdedaj zahaja sonce za tvojo lokacijo, sta in Triglav in Grossglockner.
JozeP [09.07.12 ob 19:29]
Jože, lahko bi bilo tudi to, samo potem bi bil ta pojav opažen večkrat. Glede na smer žarkov bi rekel, da je je vzrok drugje. Imam več teorij, samo nobena se mi ne zdi smiselna. Ko bom naslednjič na lokaciji bom s kompasom izmeril točno smer. Mogoče mi bo potlej kaj bolj jasno.
alenka [09.07.12 ob 21:09]
Lahko bi bili tudi oblaki tisti, ki naredijo senčne "žarke". Za primer bom naložila eno svojo s podobnimi žarki.
JozeP [10.07.12 ob 11:51]
Moram zadevo bolj podrobno razložiti: ti žarki, ki jih vidimo na tej sliki izvirajo izza jugovzhoda. Torej zahod je za mojim hrbtom, čisto na drugi strani neba. Žarki so segali čez celo nebo od tam, kjer se vidijo za hribi in so potekali v smeri, kjer je zašlo sonce. Alenka v primeru tvoje fotografije je to čisto nekaj drugega in tudi sam imam podobne fotke.
Lovrenc [10.07.12 ob 12:08]
Kaj pa laserski snop svetlobe? Je bila na tistem JV delu kakšna zabava? Beseda LASER je kratica za Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation (ojačevanje svetlobe s stimulirano emisijo sevanja) in je ime za napravo, ki oddaja ozek snop svetlobe strogo določene valovne dolžine, pri čemer obstaja med poljubnimi točkami v svetlobnem snopu vedno stalna fazna razlika (koherentna svetloba).
kaspar [10.07.12 ob 13:45]
Kakšna znanstvena razprava se je razvila ;bom jaz še UFO te dodal
JozeP [10.07.12 ob 13:47]
Kot sem dejal, bom naslednjič s kompasom izmeril smer, da bom točno določil od kje izvirajo žarki. Načeloma bi lahko bil tudi laser, samo laserski žarek ne bi bil ukrivljen po nebesnem svodu in bi potem "ukrivljeno" padal za hrib na zahodu, tako kot so ti žarki. Žal sem bil ob videnem preveč vznemirjen in se nisem spomnil, da bi posnel filmček. Tako bi bilo lažje pokazati celotno dogajanje.
cox [10.07.12 ob 13:55]
Po višini je zrak ravno prav razporejen, da je to lahko senca oddaljenih gorskih vrhov. Nad 2000 m je ena plast, takoj pod njo pa druga, v kateri piha veter skoraj točno v nasprotno smer. Ta plast nosi delce, ki so lahko voda ali prah, na katere se projecira senca. Ker so objekti, ki mečejo senco zelo daleč, sonce pa še dlje zato so te sence vzporedne in dajejo občutek, da se tam daleč na vzhodu nekje srečajo, tako kot to izgleda pri železniških tračnicah.
cox [10.07.12 ob 13:58]
Lovrenc, črne laserje imajo samo pri nas v parlamentu, zato so naše projekcije tako temne ...
cox [10.07.12 ob 14:05]
Joc, žarki niso ukrivljeni ampak tako samo izgledajo, ker so nad našo glavo najbližje in zato navidezno najbolj vsaksebi. Če bi stopil na štreko pod dolgim mostom bi dobil enako sliko. Iz Tivolija, pikica, se proti tebi širijo, so pri tebi vse štiri tračnice najbolj na "široko" in bodo v Brezovici spet v piki.
Lovrenc [10.07.12 ob 15:37]
Cox, kakšna je povezava državnega zbora z naravo?
Sarika [10.07.12 ob 23:30]
Kakorkoli, fotka je pa zelo lepa
 

Spletna stran foto-narava uporablja nekaj piškotkov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Preberite več ...